Örökbefogadott ABAÚJKÉR
- Apr 7, 2011
- 2 min read
Updated: Apr 22, 2018
Szilaj – beszélgetés Takács Jánossal
- Mi fogta meg a felhívásban?
- A felvilágosítást, az ébresztést belső indíttatásként élem meg több éve. Azt szeretném, hogy tényleg minden falu halljon a Magyarok Szövetségéről, erről a nemes, tiszta és rendíthetetlen mozgalomról.

- Mi alapján választotta ki a települést?
- Abaújkér a szülőfalum. Gyermekkoromban sokat nyaraltunk a nagymamánál. Néha hét - nyolc unokatestvér is összejött. A hét kilométerre lévő Encsen nőttem fel. 7 - 8 évesen, biciklivel a dombokon áthajtani nem volt egyszerű feladat.
- Mit jelent önnek a Magyarok Szövetsége? Hol és hogyan találkozott vele?
- Az MSZ minden jelentős eseményén tevékenyen is részt vettem, a Kurultájtól kezdődően. Ezen az eseményen olyan érzelmi indíttatást éreztem meg, melynek szükségességével tisztában voltam, és amelyre már nagyon vágytam. A teljes embereken alapuló közösség kialakításának lehetősége rémlett fel bennem. Ezekről már írtam a Szilaj Csikóban (2. évf. 6. és 10. szám.) Budakeszi települési megbízottja vagyok.
- Mit jelent önnek a Szilaj Csikó?
- Ez az újság az igazság lapja, a Magyarok Szövetsége arca. Tájékoztató, és tanító is. Nem értem, hogy a tagok közül miért nem veszik többen?! Ez is egy bizonyos tompaságot mutat.
- Mit vár attól, akinek előfizeti a lapot?
- Egy középkorú, négy gyermekes tanár házaspárnak fizettem elő. Remélem, minél több embernek odaadják az újságot a faluban. Örülnék, ha hamarosan kialakulna egy 8 - 10 fős közösség.
- Milyen tervei vannak az örökbefogadott településsel?
- Március 29-én találkoztunk Kérben. Öt embernek beszéltem a mozgalmunkról, vittem sok ébresztő anyagot, az induláshoz információs csomagot, sok régebbi - újabb Szilaj Csikót. Mondhatom, hogy jó hangulatú, meghitt, tartalmas este volt. Abaújkér hétszáz fős település a Zempléni -hegység szélén, Boldogkőváralja mellett. Ott is, - mint ahogy Encs körzetében szinte mindenütt – gond a cigányság helyzete, létszámának növekedése. Körzeti iskolájuk is itt van. A kedves vendéglátók meghívtak a május végi „Kér” nevű Kárpát - medencei települések (17) találkozójára, ahol húsz percet beszélhetek is. Egyébként a 85 és 89 éves nagynéném és férje őrzi a családi emlékeket.

- Mit tanácsolna a szövetségnek, és tagjainak?
- Az MSZ- nek javaslom, hogy a falu újjáélesztését tartsa még fontosabbnak, mert a fiatalok hamarosan vissza fognak szivárogni a megélhetési nehézségek miatt. A tagjainknak bátrabban kellene terjeszteni a tudásunkat, és elképzeléseinket.
- Mennyire derű, - vagy borúlátó ön a magyar nemzet jövőjét illetően?
- Nemzetünk jövőjét illetően abszolút derűlátó vagyok. Külföldön sokan tudják, ismerik, értékelik a magyarok elmúlt évszázadainak, évezredeinek mértékadó életét. A Szent Korona eszme olyan kincs, amely sehol másutt nincs.
Hajdanán az USA is ebből merített. A világ várja, hogy - az eddigi rendszer teljesen egyértelmű végnapjai után - a Kárpát-medencéből meginduljon a szellemi, lelki átalakulás, átlényegülés Isten segítségével.
- Milyen közeli és milyen távoli álmai vannak?
- Én mindig reménnyel és bizakodással tekintek a következő napokra, évekre. Azt szeretném, hogy tiszta szívűek legyenek az emberek. A legfelsőbb vezetőink tisztaszívűsége lenne nagyon fontos. (Sajnos az elmúlt húsz évben választott tótum-faktumok 99%-a idegenszívű.) Ne az esetenként hibásan leírt törvények, hanem a tiszta erkölcs szerint működjenek az egyes emberek, és a kisebb - nagyobb közösségek, a társadalom.
2011. szelek hava/április / .7.
Comments