top of page

Rovás Népfőoskola

  • Aug 23, 2013
  • 2 min read

Updated: Apr 22, 2018

Az 5. Magyarok Országos Gyűlése egyik jelentős eseménye volt a rovás sátorban megrendezett háromnapos Rovás Népfőoskola.


Délelőttönként szakmai képzés volt. Előadások hangzottak el a tanítási módszertanról, a rovás kutatások újabb eredményeiről, a tanítók tapasztalatairól, az elterjesztés és elismertetés küzdelmeiről.

Délutánonként rovóoskola volt a látogatóknak. Az érdeklődők megismerkedhettek a rovás alapjaival.

A rovás betűket, szavakat azonnal írták, próbálgatták. Rövidebb előadások is elhangzottak a rovás jelentőségéről, múltjáról, értékeiről.

Néhány jellegzetesség a rovásról: azért rovunk jobbról bal felé, mert ha a jobb kéz lendül bal felé, az a befogadást jelenti, mutatja. A bal kéz lendítése az elutasítást sugallja. Az intelligenciát fejleszti. A bal agyféltekét a logika , a nyelvtudás területét mozgatja, fejleszti. A harmóniát javítja a két agyfélteke között. Megismerésével egy kis történelmet, vallást, hagyományt is tanulunk. Inkább lassabban kell haladni a tanulással, sokat kell rajzoltatni, ezáltal javul a latin betűs képírás is. A diszlexiát is képes javítani. Az összerovásban sok egyszerűsítési és gyorsítási lehetőség van. Olvasása gondolkodásra, elemzésre késztet.

Egy hatalmas mű, a Magyarok Ősgesztája rovással elkészült, jelenleg még kiadásra vár. Ez 300 iratból összeállított gyűjtemény.


Az elmúlt évek küzdelmeinek eredményei:

- szakköri szinten iskolákban, bárhol tanítható

- a szabványosítás az általunk képviseltek szerint történt

- miniszteri engedély van rovástanítás folytatására

Elmondták, hogy négy évvel ezelőtt volt az első rovás tanfolyam és most útjára indult a Népfőoskola mozgalom. Itt 16 rovástanító vett részt továbbképzésen. A Magyarok Szövetsége Mozgalom elismerte, felismerte és felkarolta a rovás jelentőségét. Külön sátrat biztosítottak neki és az események zárásaként Nagy László a Szövetség egyik országos elöljárója méltatta a szervezők és résztvevők munkáját, és átadta a 16 képzett tanítónak az oklevelet.


Szondi Miklós, Soltról a rovás sátor főszervezője a Forrai Sándor rovókör jelmondatát ajánlotta megvalósításra: „Tanuljuk és tanítsuk a rovást!”

A most végzettek pedig, jövőre hozzanak egy-kettő-három utódot, leendő tanító-jelöltet a tanítványi köreikből.


Szeretettel és Isten áldásával,

Takács János,


Budakeszi, 2013. új kenyér hava /augusztus / . 23.

Comentarios


Ya no es posible comentar esta entrada. Contacta al propietario del sitio para obtener más información.
bottom of page