Töprengéseim: korszellem és vallásom
- May 30, 2017
- 5 min read
Úgy tűnik,- máris töprengek-, mintha csendes, nyugodt mederben folydogálna az élet az elmúlt néhány évben.

Ez így is van, mert nagy dolgok nem történnek. Apró finomítások, bíztató változtatások tűnnek fel a rendszerben. Csak ezért, hogy maradjunk csendben. Az évek alatt elérték, hogy hiába tüntetsz, sztrájkolsz, levelezel, aláírást gyűjtesz, népszavazást kezdeményezel az égvilágon semmi eredménye nincs.
Ezért aztán, akinek tudása, gondolkodása, ideje, energiája van, próbálja a saját eszméjét ,gyakorlatát kialakítani, amennyire lehet kívül maradni a nagy rendszertől.
Az érdeklődőbbek olyanokhoz fordulnak, akik eligazíthatnak nehéz kérdésekben. Pl. a Szent Korona: elvontnak, messzinek tűnik, nem mozgósít. Pedig valamelyest ismernünk kellene, hogy befogadók legyünk majd egy nagy változásra.
Általában a megértéshez, felismeréshez mindenféle vallási mítosz kerülendő. Aminek a megmagyarázásába, bizonyításába vallási utalás kerül az a téma, mondanivaló számomra érdektelen. A vallás tabu, főleg a keresztényhívő nemzetek körében. Nem illik megpiszkálni, beszélni róla, megkérdőjelezni tanításait.
Sok küzdelmem volt a vallással. Katolikus falusi családban nőttem fel. 14 éves koromig szinte minden nap ministráltam!! 40 éves koromig gyakorló katolikus voltam. Azután 2 évig a Pünkösdistákhoz jártam rendszeresen. Majd a Krisnásokhoz is be-benéztem kb. 1 évig. 12 évig szorgalmasan jártam, tanultam a Hetednapi Adventistáknál. Igazából nem éreztem itt sem jól magam.
Naív, hiszékeny ember vagyok, mindig kerestem, valami igazabbat. Mert hiszek, hinni akartam valami isteni lényegben. De mindig megvezettek. Lassan fejlődöm, de fejlődöm életem végéig. 12 éve nincs vallásom. De istenhitem meg van és erős. Erről lentebb még írok.
Az információk kavalkádjában az értelem bajban van, zavarban van. Megrögzött valami van az agyban valamilyen témáról. Új ismeretek ,változások jönnek, s ezt a megrögzöttet hirtelen megzavarják.
Az ember lényében átmenet nélkül gyökeres változás következhet be. Szemei felnyílnak, világosság gyúl, megnyugtató boldog kielégülés következik be.
Van aki képes, mások képtelenek átrendezni gondolataikat. A lelki állapot milyen, ha pl. kiderül, hogy aki eddig barát volt, az ma már ellenség, vagy Szaddam Huszein nem diktátor, hanem hazafi… stb. ?
Korunk a globalizálódott hazugság kora. Emiatt is a nép fele búskomor. A történések okai nincsenek feltárva. Ebből következik, hogy megoldás sincs. Felelősök vannak. Jól látható emberek a bűnösök, a tönkretevők. Az ember mindenre rávehető. Ez alapul szolgál a hazugságra épülő világnak, s ez a legtragikusabb következményekkel jár.
A történelem leírása a hatalom szemszögéből történik, rengeteg adattal – bizonyításképpen.
A történészek adósak a korszellem feltárásával, mely napjainkig alakította a népek sorsát, s ma már uralja az emberiség tudatát. A korszellem egy ideológia, eszmerendszer erőszakos megvalósítása a hatalom által.
Az ehhez szükséges pénzt a hatalom természeti kincsekből, a nép által termelt javakból ,pénzforgalmazóktól vagy más országok kifosztásából szerzi be. A korszellemet jól megfogalmazni szinte csak a korszak elmúltával lehet. Bár a kevés átfogó tudással bíró gondolkodó képes rá az adott korszakban is. Ezen emberek ezen túl még a génekbe kódolt ősemlékezetet is segítségül tudják hívni mélyreható elemzéseik, kutatásaik során.
Olvasmányaim során találkoztam néhány korszellemet feszegető írással. Kolozsvári Grandpierre Endre: A Magyarok Istenének Elrablása, Cey-Bert Róbert trilógiája (Attila, Pozsonyi csata, Koppány), Tácsi István: A Magyarok Istene, az ősi mapisten újra fénylik, A magyar megváltó, Tormay Cecile_: Bujdosó könyv, V. Megre :Anasztázia könyvsorozat (10 kötet), Bognár József: Vissza a magyar útra.
A korszellem változása összefüggésbe hozható a paradigmaváltással. Itt alapjaiban változik meg a nézőpont, egy új rendszer jelenik meg. Mai életellenes világunkban égetően szükségünk lenne erre. Pl. a Szent Korona Értékrend formájában, amelyet Halász József dolgozott ki teljes részletességgel.
A fogyasztói társadalom kor eszménye materialista, de ugyanakkor a fekete mágia szintjéig misztifikáló, manipuláló. Az emberi alkotó képességet blokkolja. Adatokkal, tényekkel manipulál. A másság kultusz perverzitásig fajul. Mindezeket beazonosítható emberek teszik, irányítják.
Kiemelten fontos vizsgálni a kizárólagos erőszakos, monoteista vallásokat az emberiség sorsának alakulásában. Mely hatalmat szolgálták? A túlvilági üdvösség hirdetésével elvették a földi élet becsületét. A vallásháborúkban a hatalmakkal összefonódva népírtások történtek. Ez mindenkor test és lélekpusztítás, mostanában öngyilkos merényletekkel fűszerezve
Azt tapasztalom, hogy a nemzeti gondolat a kereszténységgel összekapcsolódva jelenik meg az emberekben. Jézustól várják a megváltást. Szerintem Jézus tanításait megismerve (nem csak a Biblia, hanem Apokrif iratok alapján is) eszerint kellene élni. A nemzetben gondolkodó a rendszerváltozás táján kereszténnyé sodródott. Sokan vallásilag közömbösek vagy kétségek közt élnek vagy megszokásból mondják, vagy vallják magukat kereszténynek. gyakran csak egy szertartás, ünnep erejéig. Sokan szívesen hallanának vagy olvasnának már egy tisztázó, eligazító véleményt, összefoglalást a vallásról. Felmerül a kérdés, hogy a keresztény vallásnak mi a befolyása a nemzet életére, jövőjére? Nem látom, hogy meghatározna egy irányvonalat vagy befolyásolna lényeges dolgokat.
A kereszténység behatárolja a nemzeti időtudatunkat. Mintha István királlyal kezdődött volna a magyar nemzet. A pogány felfogás szerint szinte végtelen időintervallumban és térben is követhető nemzeti létünk.
Számomra érthetetlen, hogy a magyar őstörténet ismerői miért ragaszkodnak a kereszténységhez, ami ugyancsak lerövidíti, beszűkíti a magyarság időtudatát. Mivel a keresztényvallás internacionalista, ezért ellentmond a nemzeti érdekeknek. Nehezíti a tisztánlátást, gyengíti immunrendszerünket. A természetes társadalmi hierarchiát felborító kiegyenlítődést a kereszténység tette általánossá.A mai alaptétel az általános és titkos választójog is ebben gyökerezik. Ez nem vívmány, hanem átverés.
A vallás kisajátította a hitet. Aki hisz, bízik pl. a nemzete jövőjében,az nem feltétlen vallásos hívő. Az erkölcsöt is kisajátították, mintha csak az lenne jó ember, aki vallásos.
Az elmúlt években olvastam írásokat Attila koráról, hunokról, szkítákról. Az az életigenlés, társadalmi működés például szolgálhatna ma is.
A magyar szellemiség, a magyar nemzet lényege a következő: (dr. Schiller Bódog) „A világtörténelemben egyedülállóan Árpád magyarjai öntötték közjogi formába a Vérszerződésben az egyes embert a nemzeti közösséghez fűző nemzeti kötelék fogalmát, az igazságosság és a közszabadság eszméjét, az igazságos birtok felosztás, közteherviselés, felelős kormányzás, népképviselet, hatalmi visszaélés esetére a visszahívás és az ellenállás jogát.” S ebben nincs semmi kereszténység.
Ismert szerzők nem képesek szabadulni a keresztény dogmáktól. Észrevehető a keresztény-térvesztés, de a keresztény iskolákban nyomulnak, ahol idegen célokat szolgál, növeli a bűntudatot a gyerekekben. Durva nemzetellenes politika.
A tisztánlátás hiányát mutatja Petőfi meghurcoltatása, aki vállaltan öntudatos pogány volt. Most meg négyféle pap búcsúztatja.
A tiszta istenhitet a 900-as évek elejétől beszennyezte a judaizmus talmudi szemlélete. 973-ban jogfolytonosság szakadás következett be, Géza fejedelem megkötötte a Quedlinburg-i békeszerződést. Ez a szabadság feladását, a judeo kereszténység ,a nyugati civilizáció elterjedését hozta.
Ősvallásunkban a hagyományaink és népszokásaink is a kozmosz ciklusosságát tükrözik. A Nap, Hold, és a csillagok földi életre gyakorolt hatását figyelték meg és ünnepelték. Pl. a fény születése a téli napfordulóhoz kapcsolt eredeti ünnep. A szkíta-magyar ősvallás a lelki tudást, a lélek igazságérzetét részesíti előnyben. Az ősi mágikus szemléletünk és a bizonyítékok szerint a honfoglaló magyaroknak volt Istenhite, Napvallása. Ismerték, hitték és tudták a legfelső urat, vagyis az Istent. Napvallás: Szertartások és szokások, melyek az egek lakóival (Napisten, Holdistennő, Angyalok, Tündérek, Szellemek, Démonok) való rítusokra épültek (ne feledjük, hogy a világmindenség 96% energia, 4% anyag).
Két önismereti tanfolyamon azt mondták , hogy nagy a szabadság igényem . Igen, határtalan.Ezt a vallással úgy kapcsolnám össze, hogy : nem kell a túlvilági üdvösség, a pokol, a bűnbocsánat, a megváltás, a messiásvárás. Elég a meakulpából, a nagy, lélekpusztító bűntudatból . Nem vagyok bűnös .Te sem vagy az. 13 éves koromban sem tudtam , hogy mit kell megbánnom, mikor áldott jó gyerek voltam… Hát , de komolyan . Ne szeressen mindenki , de megvédjük magunkat az ellenségeinktől.
Nem kell köztem és az Isten közé valamit tegyenek pl. templom, pap, szertartás, dogma. Egy hegy tetején, vagy egy tenger partján vagy akárhol a természetben felnézek az égre és ott vagyok a vallásomban.
Töprengéseim eredményeképpen elmondhatom, hogy ébredt és egyre erősödött bennem az ős- pogány.
Ezen írásomhoz felhasználtam a Világ Magyarságá-ban 2015. 06,. 04-én megjelent cikket: Király B. Izabella: „A földtámadt” őspogány.
Mindezen gondolatok a magyar ember és nemzetünk csodálatos felemelkedése és küldetése jegyében fogalmazódtak.
Szeretettel és Isten áldásával
Takács János
2017. ígéret hava (május) .30.
Comments